Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncept duchovního hnutí

28. 11. 2015

building-947431_1920.jpg

 

   Téměř každý den nám zdělovací prostředky přinášejí zprávy o stavu naší společnosti. A jen slepí lidé nedokáží postřehnout, že se tato civilizace žene do záhuby. Neni snad dne, aby jsme neviděli ve zprávách, že někdo někoho připravil o život, v lepším případě jen o majetek. Nebo, že nějaký sfetovaný, opilý psychopat, s několikerým zákazem řízení, se řítil městem, zanechávaje za sebou spoušť a poničený majetek, někdy i zdraví, mnohdy i život chodců. A to často jede v kradeném autě. Když pak stojí po právu před soudcem, hají se velice často tím, že v době spáchání činu nebyl při smyslech neb byl pod vlivem omamných látek a tudíž vlastně o svém jednání ani nevěděl. A s příslibem léčby je mnohdy omilostněn, což dále jen podporuje ostatní, aby také páchali trestnou činnost. A to bych mohl pokračovat v dalších příkladech, kdy naše společnost selhala a již dávno rezignovala na nějakou nápravu tohoto stavu. Rok od roku je situace horší a nikde náznak nějakého zlepšení. Nechci domýšlet, jak bude vypadat život v takovéto společnosti dejme tomu za nějakých deset, patnáct let. Je mi smutno z takové představy.

   Nechci čekat a vím, že mnozí také ne. Chci žít v klidu a bezpečí, někde v kousku vlastní země, chráněn před vlivy takové nepřátelské společnosti. Chci žít s pocitem sounáležitosti s lidmi stejných, nebo minimálně podobných myšlenek, lidí konajících dobro, myslících dobro a tvořících dobro.

   Začíná mne děsit život v mnohých městech naší krásné zemi. A nemusí jít zrovna o dnes tak populární vlnu imigrantů, kteří dříve, či později tato, převážně větší města zřejmě zaplaví. Já nemám nic proti lidem, jenž ve své, válkou zničené zemi, strádají, nebo se bojí o holý život. Ale s nimi dorazí i živly, jenž nemají potřebu dodržovat naše pravidla, náš řád, naše způsoby života. Bylo by divné, kdyby to tak nebylo. Je to přirozené, že v takovém množství přistěhovalců bude část velice dobrých, slušných lidí a část mnohdy neurvalých, ba i krutých živlů. Ale to nebude jediný problém, My zde máme dávno své vlastní živly, jenž tu s námi rostou a žijí mnoho let. I ty nás ohrožují na zdraví, často i na životě. A tento stát již drahnou dobu není schopen zaručit nám bezpečí, prostřednictvím policie, armády, soudů. Navíc tyto instituce většinou konají ze své podstaty až po činu. Řeší následek. Trestají. To mi je ale jaksi k ničemu, pokud již toho času ležím v lepším případě v nemocníci s proraženou lebkou, v tom horším, v sic sice krásné, leč tvrdé rakvi.

   A i proto vzniklo naše duchovní hnutí SALAEBRA, abychom odešli žít na venkov, do míst kde se lidé spolu znají, kde nikdo nikoho nemile nepřekvapí, kde je život něco, čeho si lidé váží. Lidé jsou zde milí, obezřetní a stále se ještě dokáží radovat s toho, že ráno vyjde slunce, že voní čerstvě posekaná louka, že večer v dáli zpívá pták. Ano, to je krajina, kde budeme usilovat o získání prostoru pro náš duchovní život. Chceme najít a koupit nějakou zemědělskou usedlost, kde by jsme mohli v klidu a bezpečí žít naším životem, pracovat, chovat domácí zvířata, obdělávat půdu, která nám poskytne základní potraviny. Rozjímat, učit se. Pomáhat lidem v místě našeho pobytu. Být přínosem pro kraj, kde se usadíme. Ano, zatím je to velký sen, ale doufáme, že se nám splní a uděláme pro to vše.

   V této usedlosti pak hodláme konat různé tématické semináře, setkávání lidí podobných myšlenek. Jako duchovní hnutí chceme podnikat různé naučné výlety, putování po kraji, třeba i sjet řeku. Prostě žít s lidmi, kteří jsou blízcí našemu srdci. Každý člen hnutí bude mít právo na pomoc a ochranu, kterou mu hnutí samozřejmě a bez výhrad poskytne. A to i členům žijícím mimo komunitu.

  Nechceme nic víc, než žít pospolu v souladu s přírodou, s krajem, v němž se usadíme, v souladu se zákony této země, životem prostým, duchovním a klidným. V bezpečí našeho dómu.

                                                                                          Rafael....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Můj sen

(Daniel, 4. 3. 2016 21:08)

Mluvíte mi z duše. Takle si představuji svůj budoucí život. Někde v kousku přírody. Už mám plný zuby městského života plného hluhu a smradu a naštvaných lidí. Pořád se jen za něčím honíme a není to k ničemu. V budoucnu se budu velice rád podílet na budování takového zázemí pro duchovní hnutí. S úctou k Vám všem Dan.

Vydržte

(Dušan, 29. 1. 2016 0:01)

Dobrý den. Čtu si zde na těchto stránkách a myslím, že Vás čeká hromada práce, ale přidávám se k Miladě a budu Vám držet palce. Ta myšlenka mne oslovila, líbí se mi a sám bych rád pomohl v jejím šíření. Vidím v tom alternativu k dnešnímu uspěchanému životu, který mne už zrovna moc nebaví. Dnes je to jen do práce z práce a nic moc navíc. A to je pro někoho aspoň trochu duchovně založeného poněkud málo. Tak vydržte. Přeju hodně hodně štěstí. Dušan.

Re: Vydržte

(Rafael, 29. 1. 2016 23:38)

Děkujeme Vám Dušane za podporu. A máte pravdu, práce bude dost a dost. Ale jsme velice rádi, že někdo sdílí naše myšlenky a můžeme Vám slíbit, že co jsme počali, také povedeme dál. S velikou úctou, za celé duchovní hnutí SALAEBRA zdraví Rafael.

Držim palce

(Milada, 24. 1. 2016 17:34)

Líbí se mi Vaše vize a držím Vám palce ve vašem snažení. Doufám, že to nevzdáte a budete v tom, co jste počali pokračovat. Velice ráda budu pozorovat jak rostete. Myslím si, že je zde mnoho lidí, kteří se k Vám přidají. Já bohužel nemohu, mám rodinu, děti a starám se o své staré rodiče. S pozdravem a přáním všeho dobrého Vaše fanynka Milada.

Re: Držim palce

(Rafael, 24. 1. 2016 19:06)

Za celé duchovní hnutí SALAEBRA Vám Milado z celého srdce děkuji. Budeme se snažit Vás nezklamat a mohu Vám slíbit, že v započaté práci neustaneme. A to, že máte rodinu, není překážka pro vstup do našeho hnutí. Nemusíte se aktivně podílet na chodu hnutí. Můžete v klidu domova pouze sympatizovat. Vám, i celé vaší rodině přejeme jen to nejlepší, hodně zdraví a mnoho krásných dnů, zalitých sluncem.

Re: Re: Držim palce

(Milada., 27. 1. 2016 18:29)

Děkuji za vysvětlení, ohledně členství v Salaebře a budu o něm přemýšlet. Rozhodně mě to velmi zajímá a máte mojí velkou podporu. Hlavně ať se daří, to Vám přeji z celého srdce. Milada.

Re: Re: Re: Držim palce

(Rafael, 27. 1. 2016 20:47)

Děkujeme za Vaši podporu. Pokud se rozhodnete k nám přidat, budeme se těšit. Za duchovní hnutí SALAEBRA, s přáním krásných dnů, Rafael.